Polacy medalistami Mistrzostw Świata juniorów w klasach DN i ICE OPTII

2015-02-19 11:30 Informacja prasowa
Klasa DN
Autor: Archiwum Żagli

W rozegranych w Szawlach na Litwie MISTRZOSTWACH ŚWIATA Juniorów DN i ICE OPTI Polacy zdobyli 4 medale! W kategorii OPEN DN trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Konrad Żółtowski z MKŻ Mikołajki! Młody zawodnik z Mazur powtórzył swój zeszłoroczny wynik wywalczony na Łotwie. Nasze dziewczęta nie miały sobie równych w kategorii kobiet: Sara Piasecka z Bazy Mrągowo wywalczyła złoto w klasie DN, natomiast w klasie ICE OPTI Wiktoria Gołębiewska z MOS IŁAWA zdobyła złoty medal, a Julia Szmit z MBSW Giżycko medal srebrny.

Awaria sprzętu pozbawiła medalu w klasie ICE OPTI open Filipa Graczyka z MOS Iława, który ostatecznie ukończył zawody na bardzo wysokim, 4 miejscu. W sumie do rywalizacji zgłoszono 79 zawodników z 7 państw.

Warto podkreślić, że nasi zawodnicy osiągnęli tak dobre wyniki pomimo wyjątkowo niesprzyjającej w tym roku pogody i możliwości odbycia tylko kilku  treningów na lodzie w Polsce przed wyjazdem na mistrzostwa. Tym większe słowa uznania należą się samym zawodnikom, trenerom i całemu zespołowi wsparcia.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Po powrocie do Polski naszych juniorów czekają jeszcze zaległe Mistrzostwa Polski DN, które odbędą się 21 i 22 lutego na Mazurach.