MŚ RS:X: Polacy bez medali. Myszka i Białecka jadą do Rio!

2015-10-24 17:29 Andreas Nicolaides

Mistrzostwa Świata klasy RS:X w Omanie dobiegły końca! Niestety żaden z reprezentantów Polski nie zakończył imprezy na podium. Poznaliśmy za to nazwiska tych, którzy w 2016 roku będą walczyć o medale na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Wydawało się, że MŚ z medalem na koncie zakończy Małgorata Białecka. Nasza zawodniczka przez całą imprezę utrzymywała miejsce w ścisłej czołówce. Niestety wyścig medalowy kompletnie jej nie wyszedł. Zajęła w nim dopiero 9. pozycję i w klasyfikacji generalnej spadła na 5. miejsce.

Tuż nad nią zawody ukończyła Zofia Klepacka, która w ostatnim starcie zajęła pierwszą pozycję. Mimo tego na igrzyskach olimpijskich w Brazylii nie wystąpi. Paszport trafił w ręce Białeckiej.

Wśród panów najlepiej spisał się Piotr Myszka, który mistrzostwa ukończył na 5. miejscu. Wynik ten zapewnił mu olimpijską kwalifikację. Na 14. lokacie uplasował się Paweł Tarnowski, dopiero 21. był Przemysław Miarczyński.

Mistrzem świata klasy RS:X został Francuz Pierre Le Coq, który wyprzedił Chińczyka Aichena Wanga i Holendra Doriana van Rijsselberge. Wśród pań triumfowała Peina Chen z Chin. Srebro wywalczyła Bryony Shaw z Wielkiej Brytanii, a brąz Holenderka Lilian de Geus.